Komentáře

1 Hana Hanušová Hana Hanušová | E-mail | 17. března 2014 v 14:56 | Reagovat

Jedna  mudrá sova ze školky v paržské Tróji se doslechla o tom, že v Brazílii žijí děti, které rozumějí česky. Posílá jim mail.
Ahoj, kamarádi v Brazílii,
doslechla jsem se od vzdáleného příbuzného papouška, že v jeho kraji - na Kajmanských ostrovech - také slaví Masopust. Hned po naší masopustní slavnosti v Troji jsem se tam rozletěla, abych viděla i jejich masky.
Až do Karibského moře to byla ale taková dálka, že jsem přiletěla pozdě. Než jsem obletěla všechny tři ostrovy a bratrance našla, jejich masopustní průvod skončil. Nevadí, aspoň jsem poznala spoustu zajímavých zvířecích kamarádů.
Ostrovy se jmenují podle kajmanů. To jsou vlastně krokodýli a já jsem se jim radši vyhýbala, aby mě nesnědli.
Skamarádila jsem se se zelenými mořskými želvami. Jsou starší a moudřejší než já. Některým je i 200 let a mají krunýře tak obrovské, že jsem se na nich mohla pohodlně uvelebit a poslouchat jejich vyprávění o časech, kdy se ostrovům ještě říkalo Želví ostrovy, připlouvali na ně pirátské lodě a piráti si tam schovávali svoje uloupené poklady. V moři okolo nás plula hejna rybiček všech možných barev, delfíni, žraloci a dokonce i černí hadi s křídly. Želvy mi ale vysvětlily, že to nejsou hadi, ale létající ryby - rejnoci.
V okolním moři jsou pod i nad hladinou korálové útesy. Okolo nich se lidé potápí, pozorují ryby nebo hledají potopené lodě.
Lidem na Kajmanských ostrovech vládne anglická královna Alžběta, mluví mezi sebou anglicky a autem jezdí na opačné straně. Královna má na ostrově i svou botanickou zahradu, kde rostou orchideje a žijí modří leguáni. Jsou to malí dráčci bez křídel. Vypadají jako přerostlé tlusté ještěrky. Bát jsem se jich nemusela, jsou to totiž býložravci.
A že neuhodnete, koho jsem v té botanické zahradě také potkala? Kamarádku Štěpánku, která si na Kajmany přijela prohlédnout přírodu, zaplavat si s želvími miminky a zajezdit si na skateboardu. Než jsme se rozloučily, pomohla mi na mapě najít cestu domů ukázala mi rozcestník a pak už jsem jen sedla na křídlo letadla a nechala se odvést rychle do Prahy, na letiště Václava Havla, pak poletím sama do Troje. Už se mi stýskalo.        Vaše moudrá sova

http://www.omalovankykvytisknuti.info/morsti-zivocichove

2 Hana Hanušová Hana Hanušová | E-mail | 17. března 2014 v 14:58 | Reagovat

Sova neumí psát maily, udělala chyby, objevíte je nebo ne......

3 eva eva | 18. dubna 2014 v 2:35 | Reagovat

ahoj:) zaujaly me tve stranky taky ziju v brazilii a mam maleho syna:) budu rada kdyz me kontaktujes ewyc7@post.cz

4 BenyR BenyR | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:33 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.